17 травня відзначається Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією.
Щорічно, починаючи з 2006 року 17 травня відзначається Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією.
Головною метою цього Дня є підвищення інформованості населення про серйозні ускладнення артеріальної гіпертонії, поширення інформації про ранню діагностику і методи профілактики.
Артеріальна гіпертонія є одним з найпоширеніших захворювань серцево-судинної системи. Це хронічне захворювання, що супроводжується стійким підвищенням артеріального тиску вище допустимих меж. Артеріальною гіпертонією страждають 20-30% дорослого населення. З віком поширеність хвороби збільшується і досягає 50-65% у осіб старше 65 років.
Високі цифри артеріального тиску призводять до життєве небезпечним ускладненням: ішемічної хвороби серця, на її тлі інфаркту міокарда, недостатності мозкового кровообігу і як наслідок, інсульту. Страждає зорова функція організму, розвиваються захворювання нирок.
«До факторів, що сприяють розвитку артеріальної гіпертонії, відносяться: спадковість, надмірне вживання солі, надлишкова маса тіла, малорухливий спосіб життя і низька фізична активність, куріння (викурена сигарета може викликати підйом артеріального тиску до 30 мм рт. ст.), вживання алкоголю, стреси.
Своєчасне виявлення артеріальної гіпертонії і дотримання простих правил дозволяє звести до мінімуму ризик розвитку захворювання і його ускладнень: ведення здорового способу життя з акцентом на правильне харчування; зниження споживання солі (не більше 5 г в день); споживання п'яти порцій фруктів і овочів в день; зниження споживання насичених жирів і простих вуглеводів (цукор не більше 50г в день); відмова від куріння і алкоголю; регулярна фізична активність (не менше 30 хвилин в день п'ять разів на тиждень); підтримання нормальної маси тіла; відсутність стресів; регулярний контроль рівня глюкози і холестерину крові.
Протягом дня, в залежності від пори року, погоди - тиск постійно коливається. І це нормальне явище, це відповідає потребам організму. Але для того, щоб відокремити норму від патології необхідно самоспостереження, уважне ставлення до свого здоров'я, регулярне проходження профілактичних медичних оглядів.