Всесвітній день боротьби з ожирінням.

Всесвітній день боротьби з ожирінням відзначається щорічно 4 березня з 2020 року (раніше — 11 жовтня). Це свято було організоване Всесвітньою федерацією ожиріння (World Obesity Federation), некомерційною організацією, яка співпрацює з Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Мета цього дня — сприяти глобальним зусиллям щодо зниження, запобігання та лікування ожиріння, яке стало однією з найбільших медичних криз сучасності.

Ожиріння – один із найсерйозніших факторів ризику розвитку захворювань, насамперед серцево-судинної системи, онкологічних захворювань, цукрового діабету, захворювань опорно-рухового апарату. Надмірна вага та ожиріння визначаються як «аномальне чи надмірне накопичення жиру, яке може погіршити здоров'я». Загальноприйнятим показником для класифікації надмірної ваги та ожиріння у дорослих є Індекс Маси Тіла (ІМТ) – у метричній системі – вага у кілограмах, поділена на квадрат зросту у метрах (кг/м2). У нормі він становить від 18 до 25. Якщо цей показник від 25 до 30, людина має надмірну масу тіла. Якщо більше 30, це ожиріння.

Ожиріння негативно впливає на всі органи і системи нашого організму, і в першу чергу на серцево-судинну систему. Нерідко маса надлишкової жирової тканини в 2-3 рази і більше перевищує масу всіх внутрішніх органів, саме внаслідок цього виникає кисневе голодування всіх органів, а наше серце намагається компенсувати цей негативний фактор, тому розвивається серцева недостатність та міокардіодистрофії, порушення серцевого ритму, які виявляються практично у кожного оглянутого пацієнта та багато з яких є небезпечними для життя.

День проти ожиріння має значення не тільки для тих, хто страждає на захворювання, але й для людей, розташованих у групі ризику.

Цього дня пропагують лікування та профілактику ожиріння. До головних принципів, що запобігають розвитку патології, відносять наступне:

– Необхідно знизити споживання алкогольних напоїв. Вони стимулюють апетит, тим самим збільшуючи кількість їжі.

– Рекомендується регулярно займатися спортом. Навіть 15 хвилин, витрачених на фізичні вправи, допоможуть спалити калорії та підтримувати організм у тонусі. Переважні заняття в басейні, легкий біг та їзда на велосипеді.

- Не можна допускати занедбаності хронічних захворювань. Особливо якщо вони пов’язані з обміном речовин. Слід регулярно здійснювати профілактичні візити до лікарів.

– Дуже важливо стежити за добовою нормою калорій. Вона розраховується із розрахунку 22 ккал на 1 кілограм ваги. Необхідно виключити із вживання жирну, борошняну та солодку їжу.

- Контроль гормонального фону дозволяє запобігти порушенням ендокринної системи з ускладненнями, що з цього випливають.

- Усунення стресу та налагодження режиму сну та відпочинку допоможуть запустити обмінні процеси, що прискорить процес жироспалювання.

Щоб визначити причину ожиріння, лікарі рекомендують вести пацієнтові щоденник харчування.

Завдяки Дню проти ожиріння люди дізнаються про необхідність ведення здорового способу життя. Це формує правильне ставлення до харчування.

Все буде добре, Україна!!!

Будьте здорові!

© Copyright 2025

КНП "Правобережний центр первинної медико-санітарної допомоги" ЗМР

ГРАФІК РОБОТИ

Пн.-Пт. з 8.00 до 18.00;

Сб-Нд. з 9.00 до 13.00.

Україна, 69097, м.Запоріжжя, вул.Запорізького Козацтва, буд. 25

тел. +38 061 286 28 03