Національний тиждень безбар'єрності в Україні.

Перед багатьма громадянами України стоїть ряд бар’єрів у реалізації своїх прав, отриманні доступу до публічних послуг та повноцінної участі у культурному, політичному та суспільному житті. Ці бар’єри наявні у різних сферах - від доступності до громадських та житлових будівель до працевлаштування чи культурного життя.

Забезпечення безбар’єрного доступу – це про створення середовища, доступного та комфортного для всіх громадян: дітей, осіб з інвалідністю, вагітних жінок, громадян похилого віку, осіб з дитячими візками тощо.

У 2021 році за ініціативи першої леді України Олени Зеленської прийнята Національна стратегія із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Документом передбачено створення безбар’єрного простору в Україні за шістьма основними напрямками:

- Суспільна та громадянська безбар’єрність, яка передбачає забезпечення рівних можливостей участі всіх людей та суспільних груп у житті громад та держави.

- Освітня безбар’єрність – створення рівних можливостей та вільного доступу до освіти, включаючи освіту протягом життя.

- Економічна безбар’єрність – забезпечення умов та можливостей для працевлаштування, заняття підприємництвом молоді, жінок, літніх людей, людей з інвалідністю тощо.

- Інформаційна безбар’єрність – умови, за яких люди, незалежно від їх функціональних порушень чи комунікативних можливостей, мають доступ до інформації в різних форматах та з використанням технологій, що враховують їх потреби та можливості.

- Фізична безбар’єрність – створення середовища, в якому громадські споруди та публічні місця, транспорт і послуги є фізично доступними для всіх суспільних груп.

- Цифрова безбар’єрність – забезпечення доступу до інформації, комунікації, публічних та інших послуг онлайн для всіх суспільних груп, включаючи літніх людей, людей з інвалідністю, людей, які проживають у сільській місцевості тощо. Більше про складові безбар’єрності та про усунення будь-яких бар’єрів для різних груп людей на всіх рівнях читайте в "Довіднику безбар’єрності".

Також рекомендуємо до перегляду Освітній серіал "Безбар’єрна грамотність" на Дія.Цифрова освіта, який ознайомить глядачів з основними принципами безбар’єрності на прикладі повсякденних життєвих ситуацій.

Все буде добре, Україна!!!

Будьте здорові!

© Copyright 2021-2025

КНП "Правобережний центр первинної медико-санітарної допомоги" ЗМР

ГРАФІК РОБОТИ

Пн.-Пт. з 8.00 до 18.00;

Сб-Нд. з 9.00 до 13.00.

Україна, 69097, м.Запоріжжя, вул.Запорізького Козацтва, буд. 25

Дніпровський район
+38 (099) 611-66-20
+38 (067) 611-66-20
Хортицькій район
+38 (050) 425-62-57
+38 (067) 425-62-57