Всесвітній день зору.

У другий четвер жовтня щорічно під егідою Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я відмічається Всесвітній день зору.

Людське око – це своєрідний фотоапарат. У ньому є спеціальний отвір, куди потрапляє проміння світла (зіниця), лінзи, які їх фокусують і сітківка, де з'являється зображення. У людини через око надходить близько 90% інформації з навколишнього світу. Для того, щоб підтримувати тонус очей в нормі, треба постійно контролювати свій зір та вести здоровий спосіб життя. Поки людина молода процеси навантаження на очі зворотні, але з віком різні продукти життєдіяльності негативно впливають на роботу зорового апарату. Тому лікарі попереджають: при найменших проявах дискомфорту з боку очей необхідно звернутися по допомогу до офтальмолога.

За останні 20 років у світовій та вітчизняній офтальмології впроваджено новітні методи діагностики та лікування, що дозволяють зберегти зорові функції нашим пацієнтам. На жаль, доводиться констатувати, що наші пацієнти недостатньо інформовані про можливості сучасної офтальмології. Близько 90% очних захворювань можна попередити або успішно проводити лікування за умови своєчасного звернення за офтальмологічною допомогою на ранніх стадіях захворювання.

Одним з найбільш поширених захворювань, що призводять до сліпоти є глаукома - яка характеризується ушкодженням зорового нерва, прогресуючим зниженням зору, поля зору і підвищенням внутрішньоочного тиску. Своєчасна діагностика і лікування дозволяє контролювати захворювання і запобігти сліпоті. До теперішнього часу найбільш поширеним методом діагностики глаукоми є вимірювання внутрішньоочного тиску, яке проводиться у всіх лікувальних установах (в кабінетах долікарського прийому і офтальмологічних кабінетах). Для уточнення діагнозу і вироблення тактики лікування пацієнтів в області функціонують міські та обласні глаукомні кабінети, постійно консультують співробітники кафедр. Слід пам'ятати, що для лікування глаукоми використовують не тільки медикаментозні засоби, спрямовані на зниження внутрішньоочного тиску, а й оперативні методи лікування. Завданням хірургічного лікування глаукоми є створення нового ефективного шляху відтоку внутрішньоочної рідини, що вирішується кількома шляхами.

У частині випадків при одночасній наявності глаукоми та катаракти досить провести видалення лише катаракти, що дозволить відновити правильне співвідношення внутрішньоочних структур і нормалізувати внутрішньоочний тиск. У деяких випадках успішно проводяться мікрохірургічні операції, що створюють новий шлях відтоку внутрішньоочної рідини. Проте іноді, доводиться вдаватися до застосування спеціальних мікродренующих пристроїв, які представляють собою дуже маленький штучний тунель для відтоку рідини з ока. Слід пам'ятати, що своєчасне хірургічне лікування дозволяє запобігти незворотній втраті зорових функцій.

Хочеться нагадати про те, що кожній людині старшій 40 років необхідно щорічно вимірювати внутрішньоочний тиск, а в разі його підвищення своєчасно звертатися за кваліфікованою медичною допомогою.

Все буде добре, Україна!!!

Будьте здорові!

© Copyright 2025

КНП "Правобережний центр первинної медико-санітарної допомоги" ЗМР

ГРАФІК РОБОТИ

Пн.-Пт. з 8.00 до 18.00;

Сб-Нд. з 9.00 до 13.00.

Україна, 69097, м.Запоріжжя, вул.Запорізького Козацтва, буд. 25

тел. +38 061 286 28 03